Naša materská škola je zapojená do týchto projektov a programov.

AdobeStock_91469952%2520(1)_edited_edite

Ako všetci vieme plastelína zvyšuje nielen kreatívne zručnosti ale aj tie manuálne a neustále používanie fantázie. Preto sa naša materská škola sa zapojila do výzvy o získanie plastelíny.

Podarilo sa nám získať 16,8 kg plastelíny  pre naše deti.

Účel projektu: Podpora inštitúcií a organizácií, ktoré považujú používanie kreatívnych hier za dôležité vo svojej každodennej práci s deťmi.

Zbierame použité batérie so Šmudlom.

Naša materská škola sa zapája pod záštitou organizácií Daphne- inštitút aplikovanej ekológie a zodpovednosť výrobcov Sewa do projektu kde zbierame použité batérie so Šmudlom. V rámci eko-výchovy deti spolu s kamarátom šmudlom zbierajú betérie, dozvedia sa ako recyklovať odpad a prečo nemôžu vyhadzovať staré použité batérie aj zo svojich hračiek do smetného koša alebo do prírody. Dozvedia sa aj to čo sa dá po recyklácii z druhotných surovín vyrobiť.
Od marca 2017 - decembra 2019 sa do projektu zapojilo 311 materských škôl a deti spolu vyzbierali takmer 37 ton použitých batérií.

mbr-1.jpg

BoniFructi - Dobré jablká pre naše deti

Školské ovocie nám pravidelne zabezpečuje ovocie a zeleninu, alebo výrobky z nich do našej školy. Školské ovocie zabezpečuje už do roku 2009 produkty každoročne 100-vkám školských zariadení, čím zabezpečuje prvotriedne slovenské ovocie a ovocné šťavy pre viac ako 70-tisíc detí.